Wietrzenie pościeli - doskonały sposób na pozbycie się roztoczy!
Czy wiesz, że wietrzenie pościeli to doskonały sposób na pozbycie się roztoczy? Warto regularnie wykonywać tą czynność, ab y zapewnić sobie zdrowy wypoczynek! Sprawdź na co należy zwrócić uwagę.
2020-06-09, 14:14

Wietrzenie pościeli - zapobiega rozwojowi alergii i nie tylko!

Sypialnia to miejsce, gdzie każdy z nas regeneruj swoje siły i wypoczywa po ciężkim dniu. Dlatego warto zadbać o warunki jakie tam panują. Czy wiesz, ze wietrzenie pościeli wpływa na jakość i komfort snu? Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że regularne jej wietrzenie (najlepiej na mrozie) wpływa na zdrowie naszego organizmu. Alergicy z pewnością wiedzą o co chodzi! Rozwój bakterii, roztoczy i innych drobnoustrojów może negatywnie wpływać na ich zdrowie.

wietrzenie pościeli

Dlaczego wietrzenie pościeli jest tak ważne?

Komfort snu zależy od wyboru wygodnego materaca, poduszki, dobrej jakości kołdry. Ale należy tu też pamiętać o tym, jak ważne jest wietrzenie pościeli. To znakomity sposób na skuteczne wyeliminowanie wszelkich pasożytów żyjących w sypialni. Pamiętaj też o tym, że dobrze przewietrzona pościel staje się pachnąca i świeża.

Jak często wykonywać wietrzenie pościeli?

Warto przynajmniej raz w tygodniu wykonywać tą czynność, niezależnie od pory roku. Wiadomym jest, że najlepszymi warunkami na wietrzenie pościeli jest mróz. Jednak pościel powinna być też poddana wiatrom. Nie należy narażać jej na zbytnią wilgoć lub nasłonecznienie. Pościel należy wietrzyć na tarasie, balkonie czy w ogrodzie. Jeśli nie mamy ku temu warunków, warto rozłożyć ją na łóżku i otworzyć szeroko okno, tak by zapewnić odpowiednią wymianę powietrza.

KONTAKT / AUTOR
E-ekomax
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy